ÚvodKultúraDetská skupina PACI PAC má nové výberové CD aj DVD

Detská skupina PACI PAC má nové výberové CD aj DVD

Detské duo PACI PAC má nový album aj novú speváčku, ktorou je Nikoleta Kupčíková. Výberovka To najlepšie deťom vychádza spolu s DVD, na ktorom nájdu fanúšikovia videoklipy na všetky skladby. Okrem známych hitov ako Slon, Ťapi ťap alebo Pes a mačka sa môžu deti aj dospelí tešiť na nové piesne. Autorom pesničiek je Mário Praženec a pod niektoré skladby sa textársky podpísala aj Nikoleta Kupčíková. Obal CD aj DVD ilustrovala talentovaná Zuzana Neumannová. Kapela má ďalšie plány, ako animované postavičky rozvinúť. „Pripravujeme krásny animovaný videoklip, ktorý bude mať premiéru na Mikuláša. Chystá ho slovenské štúdio, ktoré má na konte prvý celovečerný slovenský animák Moja zem. Veľmi sa teším z tejto spolupráce a neviem sa už dočkať, kedy uvidím výsledok,“ prezrádza Mário Praženec.

Ako ďalej vysvetľuje: „Hudbu a spevové linky skladám sám. Potom to dotvárame v štúdiu spolu s našim kamarátom Jarkom Žigom, ktorý vie pripraviť krásne aranžmány. Preto aj vďaka nemu majú nové pesničky parádny zvuk. Snažíme sa, aby boli naše piesne žánrovo pestré, preto si tam nájde každý to svoje. Síce ho musím niekedy brzdiť, aby si moc neuletel, ale zatiaľ nám spolupráca výborne funguje. Nikine texty sú takisto prínosom, má trošku iný prístup k textom ako ja a to je len ďalšie plus.“

Z nových skladieb nájdu fanúšikovia na CD aj DVD piesne Traktor, Deduško, Šarkaniáda, Mama mi dala korunu a Tichá noc.

Pekné spomienky mám na klip Traktor, ktorý sa nakrúcal v krásnom prostredí farmy na Devíne. Takisto máme zážitok z natáčania videoklipu k piesni Deduško, ktorý sa odohráva na samote v strede lesa. Až na mieste sme zistili, že tam nie je žiadny signál, a cesta cez polia a les trvala autom hodnú chvíľu. Doteraz nerozumiem, ako sa nám podarilo nájsť sa so všetkými účinkujúcimi aj so štábom. Nemali sme sa ako navigovať, pár z nás aj zablúdilo, no nakoniec sme sa všetci našli, a užili sme si dvojdňovú atmosféru v prírode bez sociálnych sietí,“ prezradila Nikoleta Kupčíková alias PACI.

Vždy bolo mojim snom urobiť Tichú noc s detským zborom. A práve táto pieseň je na našom novom CD aj DVD. Venujem ju svojej mame. Hneď ako sme ju nahrali, tak som jej ju poslal a veľmi sa jej páčila. Klip som si vymyslel tak, že ho nakrútime v Tatrách. Chcel som krásne zábery pred kostolíkom v Smokovci. Najväčšiu atmosféru má záver piesne, kde nám hosťuje Bratislavský detský zbor. Mal som z toho až zimomriavky. Táto pieseň má neskutočnú emóciu a ja sa veľmi teším z piesne aj krásneho vianočného klipu,“ hovorí na záver Mário Praženec.

Tlačová správa NK FACTORY, Lenka Meravá

Zdieľam

Komentáre 0

Ľutujeme, formulár komentárov je momentálne zatvorený.