ÚvodKultúraSIMPLY RED V BRATISLAVE

SIMPLY RED V BRATISLAVE

Do vypredanej haly v priestoroch bratislavského NTC zavítali 3.decembra skupina Simply Red. Je to britská soulová kapela založená v roku 1984 Mickem Hucknallem. Počas dvadsiatich piatich rokov pôsobenia predali cez 50 miliónov nosičov. Vo svojej hudbe miešajú soul a pop pri ich hraní si prídu na svoje aj náročnejší fanúšikovia. Na koncerte bola spestrením pri jednotlivých piesňach laserová show a LED obrazovky po boku pódia.

Hlavný frontman Mick Hucknall sa nevedel dočkať návratu na scénu: „Väčšinu svojho života som trávil vystupovaním a spievaním pre ľudí, takže je zvláštne, že to teraz nemám. Chýba mi prejaviť sa. Bude to úžasne inšpiratívne, keď ľudia budú môcť opäť navštíviť koncerty kapiel. Už sa neviem dočkať. “

Charizmatického lídra sprevádzala zohratá šesťčlenná kapela, v ktorej je každý inštrumentalista majstrom svojho remesla. Svedčia o tom aj sóla, ktoré zazneli či už v podaní japonského gitaristu Kenjiho Suzukiho alebo hráčov na dychové nástroje Iana Kirkhama  a Kevina Robinsona.

Na záver sa kapela rozlúčila trojitým prídavkom. Jednou z nich bola nová skladba Better With You, kde sa v refréne spieva It‘ s so good to be together. Následne zaznela skladba Money’s Too Tight a poslednou piesňou krásneho večera sa stala  If You Don’t Know Me by Now.

Text: Lenka Meravá, Foto: Vievien

Zdieľam

Komentáre 0

Ľutujeme, formulár komentárov je momentálne zatvorený.