ÚvodKultúraMária Čírová odštartovala turné

Mária Čírová odštartovala turné

Mária Čírová odštartovala turné v Topoľčanoch. Postarala sa tak o príjemný večer a svojim fanúšikom darovala dva a pol hodinový jedinečný umelecký zážitok. Na turné Moje Vianoce zahrá aj s  vianočnou kapelou, sláčikovým kvartetom, vokalistkami a detským zborom Radosť. Ďalšie koncerty sa uskutočnia v Nových Zámkoch, Trnave, Nitre, Batizovciach, Bratislave, Jablonice, Košiciach, Trenčíne, Žiline, vo Vysokých Tatrách a v Banskej Bystrici.

Mária Čírová pripravuje už desať rokov pre fanúšikov nezabudnuteľné Vianoce.Nechýbajú na ňom obľúbené skladby z oboch Vianočných albumov ako Do noci tichej, Štedrý večer alebo Vianoce krásne sú, tradičné slovenské a svetové koledy v špeciálnych úpravách a samozrejme hity ako Unikát, Búrka, Kto vie, Chýbaš alebo Slobodná.

„Neskutočne sa teším, že po dvoch rokoch môžeme opäť nadviazať na našu tradíciu a stretnúť sa naživo, v tej našej príjemnej rodinnej atmosfére. Nechajme sa vtiahnuť do čarovného kúzla Vianoc, ktoré sa nám každoročne pripomína v tomto období. Narodením Lásky, ktorá sa chce dotknúť našich sŕdc. Poďte sa spolu so mnou naladiť, poďte si oddýchnuť, poďte sa usmiať, poďte zavrieť oči a cítiť horiace drevo v krbe, poďte si zaspievať tie najkrajšie slovenské vianočné koledy,“ pozýva Mária.

Speváčka miluje adventné obdobie, samotné Vianoce a Štedrý večer. Vianoce v rodine Márie Čírovej sa začínajú zažatím prvej sviečky na adventnom venčeku.

„Vraciam sa zakaždým do svojho detstva, kedy sme sa s rodičmi veľa rozprávali o láske, o porozumení, o odpustení. Aké je v živote veľmi dôležité, aby sme sa mohli pohnúť ďalej. Varili sme si spolu, piekli koláčiky, zdobili stromček, upratovali a veľa si spievali. Dnes viem, že tieto spomienky sú ten najvzácnejší vianočný darček, aký som v živote mohla dostať. Myslím, že to je práve ten impulz, prečo robím vianočné koncerty. Prostredníctvom pesničiek túžim ľudí povzbudzovať, vnášať im do života nádej, lásku a mier,“ dodala speváčka. 

Nora Krchňáková NK FACTORY, lm

Zdieľam

Komentáre 0

Ľutujeme, formulár komentárov je momentálne zatvorený.