ÚvodKultúraCharitatívne podujatie Hudba prinesie opäť dobro a lásku medzi ľudí

Charitatívne podujatie Hudba prinesie opäť dobro a lásku medzi ľudí

Tohtoročný dvanásty ročník charitatívneho podujatia Hudba bez bariér sa bude konať 20. júna 2024 na posvätnom mieste v Skalnom sanktuáriu na hore Butkov nad obcou Ladce. Toto pútnické miesto je významné nielen pre okolitých ľudí, ale aj pre samotných organizátorov podujatia. „Je to miesto, kde mnohí zažívajú Boží dotyk a iní pocit nadčasovosti, kde sa ľudia menia na ľudí, ktorí sa rozhodnú na konanie dobra. V čase, keď zažívame stratu ľudských hodnôt, môžeme z tejto hory opäť vďaka koncertu Hudba bez bariér potvrdiť, aká dôležitá je ochota s láskou sa deliť o hmotné dobrá. Pri pomoci najnúdznejším nezabúdajme, že v ich situácii sa môže ocitnúť ktokoľvek z nás,“ uviedol Anton Barcík z Nadácie AGAPA Ladce.

Ako následne doplnil informácie organizátor podujatia Miroslav Buľovský na koncerte vystúpi český spevák Tomáš Klus a predstaviteľ Karola Duchoňa v muzikáli na Slovensku – Martin Gyimesi. Akciu bude moderovať Ján Žgravčák, ktorého diváci poznajú z programu Hit roka na RTVS. Výťažok z vyše dvojhodinového hudobného programu poputuje opäť na charitatívne účely. Organizátori tak v dnešnej dobe silnejúceho egoizmu podporila najslabších – choré deti a rodiny, ktoré nemajú v živote toľko šťastia ako my ostatní.

„Verím, že sa opäť podarí vyzbierať skvelá suma a pomôže tam, kde je to potrebné. Minulý rok sme dosiahli celkovú výšku pomoci pre ľudí v hodnote vyše 500 000 eur, čo tohto roku chceme navýšiť. O Butkove, kde sa náš koncert koná, sa hovorí, že je to miesto zázrakov. Preto verím, že sme s naším projektom na tom správnom mieste. V nádhernom prírodnom prostredí, ktoré je aj klenotnicou novodobého sakrálneho umenia, pohladia piesne umelcov dušu a prinesú radosť publiku. A to najdôležitejšie – prejavíme lásku a ľudskosť tým, ktorí si sami nepomôžu,“ uzavrel Miroslav Buľovský.

Text: TS NK Factory, Lenka Meravá
Foto: NK Factory

Zdieľam

Komentáre 0

Ľutujeme, formulár komentárov je momentálne zatvorený.