ÚvodKultúraČeské a slovenské heavy-metalové legendy CITRON a METALINDA vyrazili na spoločné turné TOUR SÍLA NÁVRATŮ

České a slovenské heavy-metalové legendy CITRON a METALINDA vyrazili na spoločné turné TOUR SÍLA NÁVRATŮ

Skupina CITRÓN aj s bývalými členmi Jardou Bartoněm a Vaškem Vlasákem, slovenská METALINDA vyrážajú na turné 2024 „Síla návratu“. Odštartovali ho koncertom 1. marca v MeetFactory v Prahe. Prišli naň najmä starší ľudia, ktorí na týchto skupinách vyrastali a pripomínajú im ich detstvo.

Kapelník CITRONU, Radim Pařízek mladší sa na spoločné turné teší, čo potvrdzujú aj jeho slová: „Som rád, že sme si v skupine všetko vysvetlili a môžeme ísť zase ďalej. Vážim si toho, že s Citrónom znovu vystúpi Jarda Bartoň a Vašek Vlasák, ktorí sú jeho neoddeliteľnou súčasťou. Na koncertoch nebudú chýbať staršie, či novšie hity. Tešíme sa na spoločné chvíle, s ktorými podporíme československého ducha z minulých turné a ponúkneme fanúšikom jedinečný koncertný zážitok.”

Kapelník a gitarista Peter Sámel zo skupiny Metalinda dodáva: „Citrón je pre mňa kapela ktorá, začala éru Heavy Metalu v Československu. Najskôr Rock, potom Heavy Metal a jeho energia, ma pohltila úplne celého. Malo to za následok vznik slovenskej skupiny METALINDA v roku 1985. Vydali sme 1. LP „METALINDA“, asi 7x po sebe vyhrali pesničkovú reláciu Triangel, postúpili na najvyšší stupienok a vyhrali Zlatý Triangel. Na ňom sme dostali možnosť natočiť celý koncert a odvysielať v televízii, kde sme sa stretli aj s Láďom Křížkom. Doteraz spomíname na zážitky s chalanmi zo skupiny Citrón. Už vtedy sme sa bavili o spoločných koncertoch. Prešlo viac ako 30 rokov a spoločné turné „SILA NÁVRATU“ je na svete.“

Text: Lenka Merava, TS

Foto: Zdenko Vrba

Zdieľam

Komentáre 0

Ľutujeme, formulár komentárov je momentálne zatvorený.