ÚvodKultúraMidi Lidi a Ventolin spoločný koncert

Midi Lidi a Ventolin spoločný koncert

České skupiny Midi Lidi a Ventolin odohrajú spoločný koncert 24. mája v klube Lúč v Trenčíne ako náhradu za neuskutočnení otvárací koncert v minulom roku.

Skupinu MIDI LIDI nie je potrebné predstavovať, keďže odohrali množstvo koncertov v Českej republike a aj na Slovesnku. Známi sú aj v Polsku, Rusku, Anglicku, Nemecku, Španielsku či Chorvátsku. Členovia kapely sú na českej scéne aj jednotlivo známi ako filmoví tvorcovia, herci, divadelníci, promotéri, vizuálni umelci či grafici. Za zmienku stojí filmová tvorba Petra Mareka („Láska shora“, „Nebýt dnešní“, „Nic proti ničemu“), jeho videoklipy pre Midi Lidi, Ventolina („Disco Science“) alebo Načevu („Technický já“), účasť na divadelných projektoch LÁHOR/Soundsystem, Rádio Ivo, Sourozenci Brucknerovi, Dekadentní divadlo Beruška a vedlajšie minulé hudobné projekty Monikino Kino, Muzikant Králíček, Kakaduo, 2Singles, Unarclub či hudba k seriálu “Život a doba soudce AK”. Prokop Holoubek vytvoril hudbu k animovanému večerníčku „Mlsné medvědí příběhy“.

Skupina Ventolin je predstavuje živý upbeatový elektronický projekt (Live PA), kombinujúci prvky elektra, raného acid house, punku a techna. Používa rôzne krabičky, efekty a naživo s nimi vytvára svoju hudbu. Kladie dôraz na energiu a prekonáva odťažitosť, s ktorou každá elektronická liveshow bojuje. Okrem toho predstavitelia skupiny pracujú s vizuálnou stránkou, využívajú svetlá a video. V rámci nej spolupracujú s vizuálnymi umelcami Janom Košátkom (BabyPy) a Jiřím Havlíčkom (Černé eso). Od roku 2007 odohral cez sto koncertov v Čechách a na Slovensku, vystupoval na akciách a festivaloch ako Wilsonic, Summer of Love, Bohemian Like You, Sperm Festival, Itch My Hahaha, Bulva Fabula, Famufest, Shotgun a po boku kapiel a projektov ako The Presets, Moderat, Krazy Baldhead, Modeselector, Dva, Midilidi, Tujiko Noriko, Deadbeat, Kazety atd. V roku 2915 natočili študenti pražskej FAMU o Ventolinovi dokument.

Obe skupiny sú rôznorodé, ale spája ich dynamika. Bude zaujímavé vidieť ich spoluprácu na jednom pódiu. Nechajme sa prekvapiť, kam nás svojim vystúpením zavedú.

text: Lenka Meravá

Zdieľam

Komentáre 0

Ľutujeme, formulár komentárov je momentálne zatvorený.