ÚvodKultúraSLÍŽE & KAFE Po 100 rokoch Tour 2024

SLÍŽE & KAFE Po 100 rokoch Tour 2024

HORKÝŽE SLÍŽE a INEKAFE štartujú na prvé spoločné turné. Myšlienka spoločného projektu bola v hlavách členov oboch skupín už dlhšie, no až teraz dostala reálnu podobu. Fanúšikovia si ich môžu vychutnať na Slovensku v štyroch mestách, v Košiciach, Žiline, Bánskej Bystrici a Bratislave. Ak sa to nepodarí, majú môžnosť na budúci rok, kedy svoje turné chcú preniesť do Českej republiky. Na spoločné turné sa však tešia.

„Sme radi, že je veľký záujem o toto spojenie kapiel. Zahrať si na Slovensku je pre nás celkom vzácnosť, lebo vzhľadom na veľkosť oboch republík, trávime väčšinu času v Čechách. Tak si koncerty na Slovensku veľmi užívame. Sme kapely, ktoré dosiahli všetko práve živým hraním. Nie sme rádiové kapely, takže sme si všetko pekne poctivo vyjazdili, od malých klubov až po veľké haly,“ prezradil Marek Viršík z kapely HORKÝŽE SLÍŽE.

„Teraz sme mali s kapelou pár mesiacov pauzu, takže už sa nevieme dočkať hrania. Čo sa týka turné so Slížami, už teraz je jasné, že toto spojenie je pre ľudí magické a turné bude vypredané, čo je super. Teší nás aj to, že po dlhej dobe sa odohrá na Slovensku konečne opäť niečo veľké, halové,“ uviedol Vratko Rohoň, líder kapely INEKAFE.

Kapely si na turné vezú množstvo techniky a chystajú zaujímavú show.
„Máme nový program, sú tam skladby, ktoré sme dlho nehrali. Máme nové intro, čo je zase Kukova špecialita. A všetko podporí veľká produkcia, svetlá a skvelý zvuk. Bude to veľké,“ pozvalna turné Marek Viršík.
„Za takmer 30 rokov hrania je viac menej jasné, čo budeme hrať. Fanúšikom odpálime z drvivej väčšiny najväčšie hity. Pridáme k tomu aj zopár noviniek a tiež možno oprášime niekoľko skladieb, ktoré sme dlho nehrali. Chystáme aj nejaké prekvapenia, príďte a uvidíte,“ uzavrela Vratko Rohoň.

HORKÝŽE SLÍŽE & INEKAFE – SLÍŽE & KAFE Po 100 rokoch Tour 2024

12.04.2024 – KOŠICE, Multihala
19.04.2024 – ŽILINA, Tennis Point
25.04.2024 – BRATISLAVA, PEUGEOT Aréna
10.05.2024 – BANSKÁ BYSTRICA, Tipsport Aréna

Text: TS NK FACTORY, Lenka Meravá

Foto: NK FACTORY

Zdieľam

Komentáre 0

Ľutujeme, formulár komentárov je momentálne zatvorený.