ÚvodKultúraPRI TRENČIANSKEJ BRÁNE

PRI TRENČIANSKEJ BRÁNE

Na Mierovom námestí v Trenčíne sa konal od 9. do 11. septembra mestský festival Pri Trenčianskej bráne. Už prvý deň na návštevníkov čakali hudobné vystúpenia skupín Aura, Goonies, Korzo dance, Random Choice, Orchester Jeana Valjeana či Fallgrapp. Hudobný program sprevádzali príjemné vône dobrého jedla a burčiaku, ktoré sa podávali na jarmoku. Tí čo mali záujem si odniesli aj drobnosť zo širokej ponuky remeselníckych výrobkov jarmoka.

V hudobnom naladení sa pokračovalo aj ďalšie dva dni. Na svoje si prišli aj tí najmladší, ktorí si zatancovali aj s folklórnymi súbormi Trenčan a Považan, ale aj tí starší, ktorí si pri nich zaspomínali na staré časy. No nielen pri nich si zaspomínali ale aj pri orchestre Taste of Brass Orchestra, s ktorým si zaspievali piesne ako V Dolinách či Dievča z Budmeríc od Karola Duchoňa alebo Správne dievča od Mariky Gombitovej. Po nich sa predstavila s energetickým koncertom Veronika Rabada. Večer už patril najmä mládeži, alebo tým, ktorí zostali duchom mladý. Nenechali si ujsť koncert Zuzany Smatanovej. V jej podaní odzneli hity ako Horou, Stačí si priať či V dobrom aj zlom.

 

Posledný deň sa niesol v pokojnejšej swingovej nálade. O tú sa postarala skupina Swingang, ktorú vystriedali na pódiu ľudové tance a spev v podaní detských folklórnych súborov Kornička, Radosť, Kopaničiarik. Záverom v festivalu bolo vystúpenie huslistky Barbory Botošovej.

Tohtoročný jarmok sa v Trenčíne skončil, ale už teraz sa môžeme tešiť na ten ďalší. Ak sa vám však nechce čakať celý rok, môžete navštíviť jarmok či hody niekde inde. Jedným z nich je jarmok v Novom meste nad Váhom, ktorý sa koná už ďalší víkend.

Komentáre 0

zanechať komentáre